Oświetlenie

Planując oświetlenie naszego domu chcemy uzyskać połączenie komfortowego użytkowania, zdrowego oświetlenia oraz oczywiście oszczędności. Do takiej specyfikacji idealnie pasuje oświetlenie LED. Daje ono nam bardzo dużo możliwości. Z jednej strony możemy użyć tego oświetlenia jedynie do podświetlenia aranżacji, ale również może być to oświetlenie naszego mieszkania. Pomysłów na zastosowanie diod jest bardzo wiele i tylko od naszej wyobraźni zależy jak zaaranżujemy oświetlenie.

Niewątpliwie największą zaletą taśmy LED są bardzo szerokie możliwości aranżacji. Możemy zdecydować o barwie naszego oświetlanie oraz o tym gdzie je poprowadzimy. Dzięki zastosowaniu elastycznych taśm led zyskujemy znacznie większe pole manewru niż w przypadku tradycyjnej oprawy. Dzięki stosowaniu tak elastycznych rozwiązań projektanci wnętrz potrafią wyczarować cudowne wnętrza.

Taśma LED może pełnić funkcję oświetlenia głównego, jednak tylko w przypadku kiedy jest to pomieszczenie dość małe. W przypadku dużego i wysokiego salonu taśma LED najlepiej sprawdzi się w formie uzupełnienia i podkreślenia elementów dekoracyjnych i aranżacji. Duży wybór znajdziecie państwo na stronie Boxlab.

Czy Taśmy led mogą pełnić funkcję oświetlenia głównego (2)

Pomysły na LED

Kuchnia, a zwłaszcza blaty robocze są miejscem, które przeważnie wymaga doświetlenie. Gotując spędzamy tam dużo czasu i warto zadbać jest o odpowiedni komfort naszych oczu. Idealnym źródłem oświetlenia skierowanym na blat jest taśma LED. Najprościej jest zamontować jest pod spodem szafek wiszących. Ciekawy efekt dekoracyjny uzyskamy montując taśmę LED na górze szafek wiszących i doświetlając sufit.

Kolejnym miejscem gdzie idealnie sprawdzą się taśmy led są wnętrza szaf ubraniowych. Delikatne podświetlenie nad ubraniami czy też półkami zdecydowanie ułatwi nam przeglądanie zawartości szafy i oczywiście podniesie estetykę.

Za pomocą taśmy LED i różnych profili możemy podświetlać regały jak i wszelkiego rodzaju witryny. Po takim zabiegu z całą pewnością nasz salon nabierze całkiem nowego wyglądu.

Taśma LED znajdzie również zastosowanie na przykład na schodach jako podświetlenie stopni dla bezpieczeństwa czy też jako podświetlenie eksponatów dla modelarzy czy też podkreślenie czegoś, co dla Ciebie jest najważniejsze jak książki lub inne kolekcje.

Jak widać zastosowanie taśmy LED jest bardzo szerokie i tylko do naszej wyobraźni zależy jak je wykorzystamy. Warto zaplanować na etapie projektu doprowadzenie prądu w miejsca gdzie będziemy montować taśmy LED, bo przerabianie potem może okazać się czasochłonne i kosztowne. Im więcej źródłem prądu przewidzimy, tym łatwiej będziemy w stanie zaaranżować nasze wnętrza.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.