Odpowiednio dobrana pościel ma niebagatelny wpływ na komfortowy oraz zdrowy sen. Niewłaściwy zakup może zakończyć się nieprzespanymi nocami, nadmierną potliwością (latem) lub ochłodzeniem ciała (zimą) oraz podrażnieniami skóry. Pościele można podzielić m.in. ze względu na rozmiar, wzory, kolory i występowanie nadruków, ale też materiał, z którego zostały wykonane.

Dobór pościeli do sypialni – na co zwracać szczególną uwagę?

Dobierając pościel do sypialni warto zdecydować się na wysokiej jakości produkt od uznanego producenta. Najlepiej jeśli będzie to pościel odznaczająca się przyjemnym dotykiem, trwałością i atrakcyjnym wzorem lub kolorem. Niektóre rodzaje lepiej sprawdzają się w okresie zimowym, a inne w letnim. Trzeba to dokładnie sprawdzić, aby za każdym razem zapewnić sobie maksymalną wygodę snu i kompleksową regenerację organizmu. Kluczowe znaczenie może mieć szeroki wybór pościeli, dlatego w tym przypadku warto odwiedzić internetowy sklep Homla, w którym można liczyć na mnogość dostępnych produktów. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonuje się pościele należy wyróżnić w tym miejscu:

  • pościele bawełniane – wytrzymałe, ciepłe (ale też z doskonałą cyrkulacją powietrza latem) i trwałe,
  • pościele lniane – antyalergiczne, przyjemne w dotyku i antystatyczne,
  • pościele jedwabne – idealne dla alergików, nie przyciągają kurzu,
  • pościele wełniane – doskonałe rozwiązanie na obniżone temperatury, ale też umiejętne odprowadzanie wilgoci latem,
  • pościele satynowe – gwarantujące przewiewność,
  • pościele z kory – przyjemny dotyk i atrakcyjna cena,
  • pościele flanelowe – pewność doskonałej termoizolacji.

Jak widać wybór nie jest oczywisty, dlatego przyda się dokładne porównanie dostępnych modeli, aby wybrać do swojej sypialni ten zdecydowanie najkorzystniejszy.

Dobór pościeli do sypialni – co z rozmiarem, kolorami i nadrukami?

Przy wybieraniu pościeli do sypialni warto kierować się również jej rozmiarem. W przypadku par (gdzie przynajmniej jedna z osób odznacza się stosunkowo wysokim wzrostem) idealnym wyborem będzie pościel 200×220. Oczywiście do wyboru jest wiele różnych możliwości, a dużą popularnością cieszy się również pościel bawełniana 160×200 (uniwersalna, co do pory roku – sprawdzi się zarówno w przypadku par, jak i singli).

Istotną kwestią są też ewentualne nadruki i wzory. W przypadku młodszych użytkowników ciekawą propozycją będą pościele z nadrukami 3D lub motywami bajkowymi, natomiast dorośli użytkownicy docenią motywy kwiatowe. Sporym zainteresowaniem cieszą się też modele w jednolitych kolorach (np. niebieskim – wyciszenie, szarym – neutralność, fioletowym – ożywienie sypialni oraz zielonym – właściwości uspokajające).