Jeśli Twoje serce bije szybciej na widok klasycznych form, naturalnych materiałów czy eleganckich i gustownych zdobień, z pewnością spodobają Ci się wnętrza w stylu angielskim. Jednym z elementów, który odgrywa bardzo ważną rolę w tych aranżacjach, zaraz obok mebli i dodatków, są drzwi zewnętrzne. Piękne, drewniane konstrukcje już od progu zachwycają swoim pięknem. Dowiedz się, czym charakteryzują się drzwi w stylu angielskim. Zapraszamy do lektury!

Kilka słów o stylu angielskim

Styl angielski z jednej strony kocha biel, z drugiej jednak lubuje się kolorach, kwiecistych wzorach oraz drewnie. Jest więc nieco przewrotny, ale przy tym niezwykle spójny. Dwa słowa, które doskonale opisują to prostota oraz elegancja. Styl angielski cieszy oczy i czyni wnętrza przytulnymi, a także ciepłymi. Naprawdę ważną rolę w tworzeniu wnętrz w tym stylu odgrywają naturalne materiały. Oprócz mebli i podłóg warto wziąć pod uwagę również drzwi zewnętrzne. Drewniane skrzydła pięknie wpisują się w charakter tych wnętrz. Na styl oraz atmosferę panującą w domu wpływają bowiem nie tylko meble czy dodatki, ale również drzwi, które są pierwszym, co widzimy, przekraczając próg naszego mieszkania.

Drzwi w stylu angielskim – białe czy kolorowe?

Białe drewniane drzwi zewnętrzne w stylu angielskim to cecha charakterystyczna domków jednorodzinnych na przedmieściach Londynu, Birmingham czy Manchesteru. Wybierając tego rodzaju drzwi zewnętrzne warto zwrócić uwagę właśnie na materiał wykonania, gdyż biel pięknie komponuje się z prawdziwym, naturalnym drewnem, wpisując się idealnie w angielskie wnętrza. Do tego proste, eleganckie zdobienia, które dodadzą drzwiom uroku i podkreślą romantyczny charakter przestrzeni.

Drzwi w stylu angielskim – białe czy kolorowe

Jednak wystarczy tylko przejść się po ulicach angielskich miast, by dostrzec, że apartamenty zlokalizowane w ich centralnych częściach mają bardzo charakterystyczne drzwi zewnętrzne, które są odmienne od tych, jakie możemy zobaczyć w domach na przedmieściach. Ich kolory mocno rzucają się w oczy, przyciągając wzrok każdego przechodnia. Można zapytać, jak to możliwe. Ale to również jest styl angielski! Żółte, zielone, niebieskie czy nawet czerwone drzwi zewnętrzne drewniane świetnie z nim korespondują i tworzą pewną odmianę tego stylu, którą można opisać jako miejski styl angielski.

Drzwi zewnętrzne z naświetlami – charakterystyczne dla stylu angielskiego

Drewniane drzwi zewnętrzne w stylu angielskim to często drzwi z naświetlami. Mogą być to zarówno naświetla boczne, jak również górne, które przede wszystkim charakteryzują się idealną symetrią. Naświetla, że wnętrze staje się jasne, niezwykle przytulne i ciepłe. Często w parze z naświetlami idą także drzwi dwuskrzydłowe, które są charakterystyczne dla angielskich domków. Piękne, a wręcz majestatyczne skrzydła prezentują się zjawiskowo na tle elewacji domu, a przy tym optycznie powiększają przestrzeń. Chętnie wybierane są zarówno drzwi pełne, jak również te z niewielkim, delikatnym szkleniem, które dodaje im lekkości. Najczęściej mają klasyczną ramowo-płycinową formę.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.