Transport towarów przez firmy spedycyjne oraz prywatnych przewoźników wymaga posiadania sprawnej, dostosowanej do specyfiki ładunku floty. Jeśli jesteś osobą prywatną lub reprezentujesz przedsiębiorstwo, zainteresowane transportem produktów możesz skorzystać z wygodnej, prostej możliwości przesłania. Szukasz zleceń jako przewoźnik? Zarówno oferujący, jak i poszukujący ofert transportu znajdą rozwiązanie na giełdzie transportowej. Dowiedz się, jak to działa. 

Czym jest giełda transportowa?

Giełda transportowa jest platformą online, w której znajduje się baza ogłoszeń, dotyczących transportu przedmiotów, skupionych w wielu kategoriach. Zlecenia transportu wydawane są przez użytkowników platformy, którzy posiadają założone profile. Aby dodać ogłoszenie-zlecenie transportu należy w kilku prostych krokach opisać przedmiot, który chcemy przetransportować (waga, dokładne wymiary, informacje dodatkowe, jeśli to przedmiot niestandardowy), określić termin realizacji usługi transportu oraz punkt początkowy i docelowy. Przewoźnicy odpowiadają na zlecenia. Przesyłka bezpiecznie i szybko dociera do miejsca docelowego. 

Jak funkcjonuje giełda transportowa?

Nowoczesna giełda transportowa funkcjonuje w oparciu o tworzenie możliwości połączenia potrzeby transportu osoby zlecającej z ofertą przewozu, realizowanego przez przewoźników, skupionych w bazie giełdy. Aby ułatwić i maksymalnie skrócić formalności giełda transportowa posiada intuicyjnie przygotowane kategorie. Możemy zlecać transport maszyn, pojazdów (rowery, motocykle, skutery, samochody osobowe do 3,5 tony), palet, sprzętu RTV, innych przedmiotów, wymagających szczególnej ostrożności, roślin, mebli, części samochodowych i wielu innych przedmiotów. Istnieje również możliwość zlecenia transportu zwierząt. Zlecenia są realizowane terminowo, a ich konkurencyjna cena wiąże się najczęściej z dostępnością niewielkiej przestrzeni ładunkowej dla wcześniej ustalonego transportu na konkretnej trasie.

Czy giełda transportowa to sprawdzone rozwiązanie? 

Zlecający ustala budżet na wykonanie zlecenia, natomiast przewoźnicy odpowiadają na ofertę i propozycję cenową. Dla zlecającego jest to możliwość sporych oszczędności w porównaniu z regularnym cennikiem usług firm kurierskich. Przewoźnicy, których oferty widoczne są w bazie giełdy transportowej to podmioty, zweryfikowane, wykazujące się doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Platforma typu giełda transportowa jest bezpiecznym sposobem na organizację transportu w konkurencyjnej cenie. Zleceniodawca, który nie otrzyma oferty przewozu przedmiotu, odpowiadającej jego oczekiwaniom nie jest zobligowany do akceptacji oferty transportu. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.