Salon jest prawdziwym centrum życia w większości domów. To tam dzieją się najważniejsze wydarzenia rodzinne, są prowadzone najciekawsze rozmowy i podejmowane decyzje. Dlatego warto zadbać o przestrzeń i sprawić, aby była jak najbardziej komfortowa oraz zorganizowana. Dalsza część artykułu pokaże Ci, w jaki sposób przechowywać rzeczy w salonie, tak aby wszystkie miały swoje miejsce i nie przeszkadzały w codziennym życiu.

Posegreguj rzeczy

W obecnych czasach cierpimy z powodu nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. Także zanim zajmiemy się organizacją rzeczy w salonie, najpierw trzeba pozbyć się tych, które są zbędne. Warto pozbyć się dziwnych pluszaków, nigdy nieużywanych szklanek, nieważnych papierów i innych tego typu rzeczy. Będziesz zdziwiony, ile nagle masz wolnego miejsca i ile nagromadziłeś przez lata niepotrzebnych bibelotów. Dopiero po tym kroku, można przystąpić do wybierania sposobów przechowywania rzeczy.

Odpowiednie meble

Kluczem jest zorganizowanie sobie mebli z miejscem na przechowywanie rzeczy. Niestety, jeżeli będziemy mieli prostą szafkę bez szuflad, rzeczy powędrują do oddzielnie kupowanych pudełek i koszy. Nie jest to zła opcja, ale warto skusić się na zainwestowanie w szafkę, do której nie trzeba specjalnie dokupywać dodatkowych pudełek. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu oraz pieniędzy. Szafka powinna być dopasowana do potrzeb domowników, ale również pasować do wystroju wnętrza. Dlatego przed kupnem szafki warto zastanowić się czy współgra ona z resztą mebli. Oprócz szafki do przechowywania szpargałów, warto zainwestować również w szafkę RTV. Absolutnie nigdy za dużo szuflad! Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się nam dodatkowe miejsce. Także jeżeli potrzebujesz szafki RTV, warto aby posiadała dodatkowe szuflady.

Pudełka, segregatory czy przegródki?

Kiedy zaopatrzyłeś się już w odpowiednie meble, czas na ułożenie rzeczy! Posegreguj swoje szpargały w grupy takie jak: potrzebne dokumenty, kable do telewizora i konsoli, kieliszki do alkoholu, czy książki. Następnie zastanów się gdzie je umieścić i po prostu to zrób! W tym momencie warto również zainwestować w dodatkowe sposoby na segregację. Zaopatrz się w segregator i to tam umieść wszystkie dokumenty, rachunki. A kable pozwijaj w eleganckie pudełeczka, które umieścisz w szafce RTV. Dzięki tego typu zabiegom, Twoja przestrzeń będzie dużo bardziej zorganizowana. Także jak już wszystko wiesz, zabieraj się do pracy i uczyń swój salon najlepszym miejscem do spędzania czasu.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.