Wiele banków oferuje kredyty mieszkaniowe, przez co trudno jest zdecydować, która oferta naprawdę jest najlepsza. Pomocny w tej materii będzie więc doradca finansowy, czyli osoba specjalizująca się w dobieraniu niezależnym klientom najlepszych opcji kredytowych. 

Jeśli rozważasz zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, to z pewnością nieco martwi Cię konieczność odwiedzenia co najmniej kilku banków i porównania ich ofert kredytowych. Doradca finansowy może Ci w tym pomóc, a w zasadzie — dokonać rzetelnego porównania za Ciebie. Dowiedz się dokładnie, na czym polega jego praca i jakie korzyści będziesz z tego miał/miała. 

Doradca finansowy i jego możiwości 

Doradca finansowy  to osoba wyspecjalizowana w dobieraniu i porównywaniu ofert kredytów mieszkaniowych oferowanych przez różne banki. Taki specjalista zatrudniony przez niezależnego klienta towarzyszy mu na każdym etapie starania się o kredyt. Od sprawdzenia zdolności kredytowej aż do momentu podpisania umowy. Z jego pomocy warto skorzystać, jeśli nie masz czasu na jeżdżenie po bankach i porównywanie ofert, a także kiedy po prostu nie czujesz się mocny/mocna w tym temacie. Największą korzyścią, która wynika ze współpracy z doradcą, jest przyspieszony i ułatwiony proces ubiegania się o kredyt mieszkaniowy. 

W czym pomaga ekspert kredytowy? 

Na początku ekspert sprawdzi Twoją zdolność kredytową we wszystkich bankach. Z kolei jeśli bank będzie wymagał spełnienia dodatkowych kryteriów, ekspert kredytowy doradzi konkretnie jak możesz je spełnić. Ponadto podpowie, czego unikać podczas ubiegania się o kredyt (np. aspekty związane ze zmianą pracy lub formy zatrudnienia). 

Następnym krokiem jest porównanie dostępnych ofert kredytowych, którego dokonujesz wspólnie z doradcą na spotkaniu. Ekspert zaprezentuje Ci możliwe opcje z uwzględnieniem kwestii takich jak prowizja do kredytu, marża czy koszty wycen. Wszystkie te niuanse wpływają na ostateczny koszt kredytu. W następnym kroku otrzymasz od doradcy listę dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku. Ponadto możesz zlecić, aby doradca w Twoim imieniu prowadził rozmowy z deweloperem, agencją nieruchomości lub biurem księgowym. Dzięki temu nie będziesz musiał/a załatwiać wszystkich formalności samodzielnie. Po skompletowaniu dokumentacji doradca pomaga Ci w wypełnieniu wniosków o kredyt. Pokaże specjalne aplikacje internetowe, dzięki którym jest to bardzo szybka i prosta czynność.  

Podczas gdy banki analizują Twój wniosek, ekspert kredytowy pilnuje całego procesu i przesyła Ci raporty z postępów. Kiedy przyjdzie moment podpisania umowy kredytowej, doradca wspólnie z Tobą ja przeczyta, przeanalizuje i wyjaśni zawiłości. Dzięki temu nie będziesz miał/a wątpliwości co do warunków udzielania kredytu. Ekspert kredytowy może ponadto udać się z Tobą do banku i być obecnym przy podpisywaniu umowy.  

Jak wybrać doradcę?

Etapy analizy kredytowej 

Analiza kredytowa w banku zazwyczaj składa się z czterech etapów. Pierwszy polega na sprawdzeniu, czy wnioskodawca dostarczył kompletne i ważne dokumenty. Następnie instytucja dokonuje analizy finansowo-osobistej, czyli sprawdza zdolność kredytową. Trzecim krokiem jest sprawdzenie, czy przedstawiony wniosek jest zgodny z wewnętrznymi regulacjami banku. Ostatni etap to zaś inspekcja i wycena nieruchomości, podczas której bank szacuje jej wartość i określa stan techniczny. 

Jak wybrać doradcę? 

Jeśli rozważasz kredyt mieszkaniowy i szukasz dobrego eksperta kredytowego, celuj w doświadczonych specjalistów z firmy Małycha Business Finance. Takie osoby mają rozbudowaną sieć kontaktów i bogate portfolio podpisanych umów kredytowych. Doradcy z Małycha Business Finanse pomagają krok po kroku w staraniu się o kredyt hipoteczny, dzięki czemu oszczędzasz mnóstwo casu i pieniędzy.   

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.