Drzwi zewnętrzne to strażnik domu, który dba o jego bezpieczeństwo, chroni przed hałasem i zapewnia ciepło wewnątrz. Wybór odpowiednich drzwi jest zatem bardzo ważny, jednak nie mniej istotny jest również ich prawidłowy montaż. Wykańczając swoje cztery kąty często decydujemy się samodzielnie osadzić nowe drzwi. Ale czy słusznie? A może warto oddać montaż w ręce specjalistów?

Dlaczego warto powierzyć montaż drzwi specjalistom?

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. Od ich jakości i prawidłowego montażu zależy, czy wewnątrz będzie ciepło, cicho oraz bezpiecznie. Z tego właśnie powodu warto powierzyć ich zamontowanie  odpowiednim osobom. Autoryzowana Grupa Montażowa będzie najlepszym wyborem. Są to bowiem wykwalifikowani fachowcy, którzy zapewniają najlepszą jakość świadczonych usług. Ich umiejętności poparte są specjalnym egzaminem. Dzięki temu są w stanie zagwarantować skuteczny montaż drzwi bez żadnych niespodzianek. Co więcej, posiadają praktyczną, jak również teoretyczną wiedzę na temat konstrukcji drzwi zewnętrznych. Autoryzowana Grupa Montażowa dba także o transport drzwi oraz o bezpieczne składowanie ich w odpowiednich warunkach. Dzięki temu drewniane drzwi zewnętrzne działają prawidłowo i są funkcjonalne w eksploatacji przez długie lata.

O czym należy pamiętać podczas montażu drzwi zewnętrznych?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się zlecić montaż drzwi zewnętrznych specjalistom czy też wykonać go samodzielnie, musisz wiedzieć, że istnieje kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed osadzeniem konstrukcji:

montaż drzwi
  1. Przede wszystkim chodzi o odpowiednie zadaszenie, które będzie chroniło drzwi przed wpływem warunków atmosferycznych (słońce, śnieg, deszcz itp.). Przy długotrwałym oddziaływaniu mogą one niekorzystnie wpływać na drewno, dlatego warto uchronić skrzydła przed nadmierną ekspozycją na te czynniki. Warto mieć na uwadze fakt, że ciemne kolory drzwi mogą rozgrzewać się latem nawet do 90°C, co może powodować uszkodzenia powłoki lakierniczej. W przypadku, gdy skrzydła będą narażone na promienie słoneczne, oprócz zadaszenia warto także zadbać o wnękę i zapewnienie naturalnego zacienienia lub wybrać drzwi aludrewniane.
  2. Druga kwestia to odległość drzwi zewnętrznych drewnianych od grzejnika i innych źródeł ciepła. Najlepiej, by wynosiła ona przynajmniej 1,5 m.
  3. Ostatni aspekt to moment, w którym należy zamontować drzwi. Otóż powinno się to odbyć już po zakończeniu mokrych prac budowlanych na zewnątrz. Woda, która paruje z tynków czy posadzek może odkształcić drzwi oraz osłabić spoinę, która znajduje się pomiędzy ościeżem a drzwiami i spełnia funkcje izolacyjne.

Ile kosztuje montaż drzwi zewnętrznych?

Nie każdy wie, ale decydując się na montaż przy zakupie drzwi zewnętrznych podatek VAT zostaje obniżony z 23% do 8%. Pozwoli to zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, co jest znaczącą sumą dla osób, które właśnie urządzają swoje cztery kąty. Dodatkowo zyskujesz spokój i pewność, że drzwi zewnętrzne w Twoim domu będą zamontowane solidnie. Montaż powierzony Autoryzowanej Grupie Montażowej to gwarancja bezpieczeństwa i długoletniego, niezawodnego funkcjonowania drzwi. Warto skorzystać!

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.