Kleje montażowe doskonale uzupełniają zestawy remontowe. Z ich użyciem, w zależności od konkretnego rodzaju, sukcesywnie zamocujemy na ścianie przedmioty wykonane z najcięższych materiałów, a przy tym nie będziemy musieli martwić się o zbyt wysoki poziom wilgoci w pomieszczeniu. Rynek oferuje nam trzy rodzaje klejów remontowych: wodne, rozpuszczalnikowe oraz polimerowe. Czym się charakteryzują i jakie okażą się dla nas najbardziej opłacalne? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje klejów montażowych – czym się różnią?

Kleje wodne oraz rozpuszczalnikowe, uzyskiwane przy wykorzystaniu bazy akrylowej, łączą powierzchnie w procesie odparowania rozpuszczalnika lub wody. Decydując się na to rozwiązanie, musimy upewnić się, że jeden z klejonych obszarów jest chłonny. W innym przypadku nie tylko nie uzyskamy oczekiwanego efektu, ale pozostawimy przy tym nieestetyczny ślad na ścianie. Obie te pozycje, poza podobieństwami, proponują pewne odrębne zalety i wady:

  • kleje montażowe wodne – kleje wodne łączą powierzchnie w momencie odparowania wody i nie są odporne na wilgoć, co
  • kleje montażowe rozpuszczalnikowe – ten rodzaj kleju cechuje się szybkim wiązaniem początkowym, ale wybierając go, musimy liczyć się z nieprzyjemnym zapachem.

Kleje polimerowe, w porównaniu do powyższych, stosują nieco inną technologię. Te zastygają w wyniku reakcji chemicznej, dzięki czemu zapewniają szybsze wiązanie powierzchni i nie wydzielają zapachów. Zwykle nie wymagają też długotrwałego podpierania nawet ciężkich przedmiotów i mocują materiały zarówno chłonne jak i niechłonne. Niestraszna im przy tym woda, dlatego obecnie uważa się je za najnowocześniejsze rozwiązania wśród klejów montażowych.

Wybór kleju montażowego – na co zwrócić uwagę?

Dokonując wyboru najlepszego kleju montażowego, w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się bliżej ich zastosowaniom. Kleje rozpuszczalnikowe oraz polimerowe sprawdzą się w przypadku większości powierzchni, ale wodne przypisywane są zwykle tylko konkretnym podłożom, jak drewno czy gips. Kleje rozpuszczalnikowe stwarzają zagrożenie wystąpienia odbarwienie niektórych łączonych elementów, dlatego lepiej nie stosować ich na przykład w przypadku zamocowywania lustra. Z większością tych trudności doskonale radzą sobie kleje polimerowe, które z uwagi na szerokość zastosowania, plasują się wśród najwyżej ocenianych pozycji. Bywa jednak, że okazują się nieco bardziej kosztowne od klejów wodnych i rozpuszczalnikowych.

Kleje polimerowe – jak wybrać najlepszy?

Najlepiej postawić na sprawdzone, opatentowane technologie wpasowujące się w potrzeby współczesnego świata. Do grona zasłużonych producentów, można zaliczyć grupę Pattex ONE FOR ALL. Lata praktyk, poskutkowały stworzeniem formuły spełniającej oczekiwania klientów i zdobyciem szerokiego uznania w branży budowlanej. Wszystko dzięki opracowaniu skutecznej metody działania; najwyżej cenioną obecnie technologią, wykorzystywaną w procesie produkcji wydajnych i szybkowiążących klejów montażowych jest Flextec Polymer®. Rozwiązanie opatentowane przez firmę Henkel zapewnia wyśmienite efekty klejenia oraz uszczelniania każdego rodzaju powierzchni, dzięki odporności na drgania, wibracje oraz warunki zewnętrzne. Przygotowując się do remontu, warto zwrócić uwagę na charakterystykę wybieranych produktów ONE FOR ALL Błyskawiczna Przyczepność. Przetestowanie produktów zapewniają przygotowane w tym celu filmy Pattex, dzięki którym na własne oczy możemy przekonać się o ich efektywności wobec konkurencji. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.