Kampania Google Ads niesie za sobą wiele różnych pozytywów. Najpierw trzeba ją jednak umiejętnie dobrać, a do dyspozycji zainteresowanych osób oddano kilka rodzajów wspomnianej kampanii. Co za tym idzie opłaca się z nimi dobrze zaznajomić, zapoznać się z ich mocnymi stronami, a na samym końcu dobrać idealny typ kampanii dla swojej firmy.

Jakie są rodzaje kampanii Google Ads?

Obecnie wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje omawianej kampanii Google Ads. Są to:

  • reklamy tekstowe w sieci wyszukiwania (zwiększenie sprzedaży online i prosta konfiguracja),
  • reklamy produktowe w Zakupach Google (zwiększenie popytu na oferowany asortyment),
  • reklamy wideo w sieci YouTube (zwiększenie liczby konwersji i zachęcenie użytkowników do zakupów),
  • kreacje graficzne w sieci reklamowej Google (duży zasięg i atrakcyjny odbiór).

W doborze odpowiedniego typu kampanii mniej doświadczonym osobom może pomóc oczywiście najlepsza agencja SEM, na której nie powinno się oszczędzać. Prawidłowy wybór może przynieść firmie wiele pozytywnych skutków, w tym m.in. dotarcie z reklamą do określonej grupy odbiorców o konkretnych zainteresowaniach czy też swobodny pomiar efektów.

Jak dobrać rodzaj kampanii do działalności firmy?

Dobranie idealnego rodzaju kampanii Google Ads do działalności konkretnej firmy jest uzależnione od kilku ważnych czynników:

  • strategii marki,
  • celów marketingowych,
  • ilości czasu, jaką można poświęcić na prowadzenie danej kampanii,
  • zgromadzonych środków pieniężnych.

Większe firmy z całą pewnością mogą sobie pozwolić na nieco bardziej rozbudowane ruchy marketingowe, ale nie warto się tym przejmować i robić swoje. W ostatecznym wyborze pomocni okażą się specjaliści ze świata reklamy internetowej, którym będzie można w stu procentach zaufać. Warto wcześniej sprawdzić reklama w Google cennik.

Czy warto inwestować w płatne reklamy w wyszukiwarce Google?

Nie da się ukryć, że regularne inwestowanie w płatne reklamy w wyszukiwarce Google ma bardzo duży sens, ale najpierw trzeba na to odłożyć określone środki finansowe. Takie reklamy pozwalają firmom na pozyskanie zadowalającej liczby nowych klientów, a także zwiększają rozpoznawalność konkretnej marki w sieci internetowej. Atutem reklam w wyszukiwarce jest ich elastyczność. Każda firma może je dostosować do własnych potrzeb. Zainteresowani nie muszą podpisywać żadnych umów. Wystarczy, że zdecydują się na uruchomienie wybranego typu kampanii Google Ads i skutecznie ją zasilą. W razie czego można skorzystać z pomocy profesjonalistów ze świata agencji interaktywnej.