Kuchnia w stylu loft to marzenie wielu polskich domowników. Oczywiście można ją skutecznie zaaranżować w pojedynkę, lecz w niektórych przypadkach zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z fachowego wsparcia projektantów wnętrz. Szczególne znaczenie ma w tym przypadku dobór stołu i krzeseł. Warto bazować na nietuzinkowych, oryginalnych i dość surowych meblach.

Kuchnia w stylu loft – jak zabrać się za jej aranżację? Co ze stołami?

Wybierając stół i krzesła loft trzeba mieć na uwadze to, iż takie elementy powinny być starannie dopasowane do reszty kuchennych mebli, dodatków oraz koloru ścian. Dużą popularnością cieszy się obecnie stół z metalowymi nogami, który odznacza się prostotą wykonania oraz dbałością o detale. Stół loftowy powinien być wykonany z trwałej płyty wiórowej. Najczęściej wybierane kolory to z całą pewnością brąz oraz biel. Stół loft wyróżnia się solidnością, stabilnością, odpornością na zalanie oraz wykorzystaniem tworzywa ABS (do wykończenia stołu).

Stoły loft służą w polskich kuchniach długimi latami. Charakteryzują się nieco chłodnym charakterem, ale dzięki temu skutecznie odmieniają aranżowane wnętrze. To prawdziwa gratka dla koneserów dobrego smaku i estetycznych rozwiązań. 

Kuchnia w stylu loft – jak podejść do kwestii krzeseł? Gotowe zestawy

Jeśli chodzi o krzesła loft warto pamiętać o tym, że zainteresowani mają obecnie do dyspozycji gotowe zestawy kuchenne w wersji loft. Dzięki temu krzesła będą idealnie dopasowane do stołu i tym samym w swojej kuchni stworzy się rodzinną oraz przyjazną atmosferę. Będzie to sprzyjało wspólnemu przygotowywaniu i spożywaniu posiłków.

Krzesła do stołu loft powinny być wykonane z drewna bukowego i pokryte wysokiej jakości lakierem wodnym. Wpływa to na ich bogate walory estetyczne, ale też poprawę wytrzymałości. Zarówno krzesła, jak i stoły w tym stylu są odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego bez problemów można umieścić je we własnych kuchniach. Krzesła loft do jadalni są odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. 

Stół loftowy z krzesłami może się składać nawet z 7 elementów (stół + 6 krzeseł). Duże znaczenie ma oczywiście to ilu domowników znajduje się w aranżowanym mieszkaniu. Loftowe krzesła zachwycają inwestorów wysokim połyskiem oraz długą żywotnością. Bardzo rozpowszechnione są m.in. krzesła z czarnymi nogami, które świetnie łączą się z białymi dodatkami. Krzesła z metalowymi nogami są dodatkowo gwarancją podwyższonej trwałości. Duże znaczenie w tym wszystkim odgrywa sprawdzony producent mebli, który zatroszczy się o to, aby klienci mieli bardzo pokaźny wybór i jednocześnie nie wyrzucali swoich pieniędzy w błoto.