Zakup nowego telewizora to duże wyzwanie. Przy obecnych trendach technologicznych co chwilę na rynku pojawiają się nowe propozycje najpopularniejszych marek. Aby kupić wysokiej klasy telewizor w atrakcyjnej cenie, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje oczekiwania i skonfrontować je z aktualną ofertą rynkową. 

Telewizor – jaka wielkość będzie optymalna?

Wielkość telewizora zależy głównie od wielkości salonu, w którym stanie odbiornik. Należy kierować się zasadą, że nie zawsze większy ekran, oznacza lepsze wrażenia. W przypadku niewielkich salonów zlokalizowanych w bloku lepiej sprawdzi się mniejszy telewizor, ale posiadający lepszy jakościowo ekran. Zbyt duża ilość cali przytłoczy pomieszczenie, sprawiając, że oglądanie telewizora będzie mało komfortowe i męczące dla oczu. Dodatkowo kluczowym parametrem będzie rozmieszczenie mebli. Szeroki ekran nie może stać zbyt blisko kanapy lub sofy, ponieważ negatywnie wpływa to na kwestie zdrowotne. 

Rozdzielczość ekranu – jak odnaleźć się pośród skomplikowanych nazw?

Każdy sklep RTV i AGD podaje rozdzielczość ekranu oferowanego telewizora. Dzięki tej informacji dowiadujemy się, ile pikseli znajduje się w pojedynczych liniach pionowych i poziomych na wyświetlaczu, co tym samym bezpośrednio wpływa na jakość obrazu. Obecnie na rynku znajdują się trzy najpopularniejsze rozdzielczości: HD Ready, Full HD i 4K. HD Ready to rozdzielczość 720p, która będzie wystarczająca w przypadku mniejszych odbiorników (do 32 cali). Telewizory Full HD są lepszej jakości, gdyż zawierają 1920×1080 pikseli i jest to idealna rozdzielczość do grania w gry wideo, bądź odtwarzania filmów z platform streamingowych. 4K cechuje odbiorniki najwyższej jakości, warto wybrać ją w zestawie ze Smart TV, aby sprawnie posługiwać się inteligentnym systemem. Smart TV pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem systemu telewizora, a tym samym umożliwia korzystanie z mediów społecznościowych. Dużą popularnością cieszą się telewizory w tej technologii z zakrzywionym ekranem, gdyż pozwalają na lepszą jakość obrazu, jednak sprawdzają się w większych pomieszczeniach. 

Kupując nowy telewizor, warto zwracać także uwagę na okres gwarancji. W celu dokonania zakupu telewizora warto wybrać sprawdzonego dostawcę. Matrix Media to oficjalny dystrybutor SAMSUNG, który oferuje wyłącznie oryginalne telewizory. W sklepie znajduje się również strefa marki SONY, jednego z najlepszych producentów nowoczesnych odbiorników. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać swój wymarzony telewizor w atrakcyjnej cenie. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.