W obecnych czasach zdobycie fachu jest jak najbardziej sensownym rozwiązaniem. Każdy musi przeanalizować swoje umiejętności oraz predyspozycje i na tej podstawie zapisać się na właściwe kursy lub szkolenia. Jednym z najciekawszych przykładów są kursy CNC, dzięki którym można zdobyć niezbędną wiedzę na temat czynności obsługowych wykonywanych przy obrabiarkach CNC.

Kurs CNC – na czym konkretnie polega? 

Profesjonalnie przygotowany i realizowany kurs CNC zainteresuje przede wszystkim te osoby, które wiążą swoją przyszłość z obrabiarkami CNC i chcą się zdecydować na pracę związaną z:

  • dokonywaniem pomiarów po obróbce,
  • kontrolą procesu obróbki,
  • mocowaniem półfabrykatów, 
  • porównywaniem uzyskanych efektów z rysunkami wykonawczymi.

Dla wielu zainteresowanych osób optymalnym wyborem będzie kurs CNC na raty, dzięki czemu wybranego kursu nie trzeba opłacać w całości natychmiastowo. Płatność można sobie rozłożyć na elastyczne raty i tym samym nie odczuć tego w swoim domowym budżecie. Kursy na raty można dobierać według swoich indywidualnych preferencji. Różnią się od siebie m.in. wysokością opłaty oraz długością trwania umowy. Najlepiej przeanalizować to z bardziej doświadczonymi osobami i wybrać dla siebie optymalny pakiet.

Kurs CNC – jak długo może trwać i ile będzie kosztować?

Szkolenie na raty niesie za sobą ogromne korzyści finansowe, ale przy okazji zainteresowani mogą mieć pewność, że w trakcie trwania kursu poszerzą swoją wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Czekają ich zajęcia na specjalnie dostosowanych stanowiskach pracy, związane m.in. z systemami sterowania oraz wytwarzaniem obrobionych części poprzez programowanie.

Operatorzy CNC nauczą się obsługiwać maszyny sterowane numerycznie, a do tego prawidłowo je konfigurować. Dzięki temu mogą później liczyć na stabilne zatrudnienie i godziwe zarobki. Zapewnione są im również konsultacje zdalne. Kurs CNC na raty może zostać rozłożony na okres od 1 do 3 lat. Realizowane są w dogodnych dla klientów terminach, które można sobie z powodzeniem wybrać w ogólnodostępnym konfiguratorze.

Cena za wspomniany kurs CNC może być dość zróżnicowana, ponieważ duże znaczenie ma dobrany pakiet abonamentowy. W przypadku pakietu Basic na 2 lata zainteresowani będą płacić około 109 złotych na miesiąc (zdalne konsultacje, rysunek techniczny, operator CNC). Pakiet Platinum to z kolei wydatek rzędu 259 złotych miesięcznie przez okres 3 lat (wszystkie powyższe elementy + operator programista CNC, technolog CNC oraz programista CAM). Warto to sobie przekalkulować i podjąć trafną decyzję. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.