Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz popularnością. Chętnie decydują się na nie zarówno osoby młodsze, jak i znacznie bardziej doświadczone. To ogromna szansa na zadbanie o jakość skóry oraz zahamowanie procesu starzenia. Zdecydowanie się na przeprowadzenie tego typu zabiegów niesie za sobą ogrom możliwości, m.in. wzrost atrakcyjności czy też zapobieganie rozmaitym dolegliwościom chorobowym.

Zabiegi medycyny estetycznej – kiedy warto się na nie zdecydować? W jakim wieku najlepiej rozpocząć?

Nie da się jasno określić tego, kiedy konkretnie rozpocząć swoją przygodę z zabiegami medycyny estetycznej. Szacuje się, że najlepszym okresem jest przekroczenie 30. roku życia. Wiele zależy jednak od stanu ludzkiej skóry oraz od samooceny potencjalnych pacjentów. Wpływ na szybsze zdecydowanie się na tego typu zabiegi może mieć nieprawidłowy tryb życia, w tym np.:

  • palenie papierosów,
  • nadmierny poziom stresu,
  • nadmierne opalanie,
  • niewłaściwa dieta,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry,
  • stosowanie niewłaściwych kosmetyków.

Medycyna estetyczna w Pile jest polecana każdej osobie, która nie czuje się komfortowo w swoim ciele i ma problemy z niezbyt elastyczną oraz nieodpowiednio nawilżoną skórą. Dodatkowym wskazaniem do przeprowadzenia takich zabiegów jest utrata jędrności skóry oraz rozmaite odbarwienia i przebarwienia. Na całe szczęście współczesny zakres usług jest na tyle szeroki, że każda zainteresowana osoba znajdzie dla siebie odpowiedni zabieg. 

Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybrać na samym początku?

Na sam początek rozpoczęcia przygody z zabiegami medycyny estetycznej nie warto decydować się na bardzo skomplikowane i czasochłonne usługi. Najpierw trzeba się z tym oswoić. W pierwszej kolejności stawia się na profilaktykę skóry oraz zapobieganie zmianom skórnym. Kluczowe znaczenie w tym przypadku mogą mieć dwa zabiegi:

  • peelingi chemiczne (z wykorzystaniem starannie dobranych kwasów, dzięki czemu skóra jest skutecznie regenerowana i oczyszczona),
  • procedury autologiczne (bardzo często w trakcie takich zabiegów wykorzystuje się m.in. krew pacjenta, doprowadza to m.in. do wzrostu produkcji kolagenu i elastyny).

Oczywiście na temat dobierania zabiegów medycyny estetycznej warto porozmawiać z wykwalifikowanymi specjalistami. W ten sposób na pewno uda się dobrać odpowiednie usługi. Przydatne okażą się porady pochodzące od uznanych kosmetologów i lekarzy. Nie warto ograniczać się do jednej wizyty, lepiej skonsultować własny przypadek u kilku różnych specjalistów. 

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.