Któż z nas nie marzy o lśniąco białych zębach i olśniewającym uśmiechu? Niestety wygląd naszego uzębienia nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami – może to być efektem czynników genetycznych, nieodpowiedniej diety lub pielęgnacji jamy ustnej. Jak jednak możemy zadbać o piękny uśmiech? Dobrym rozwiązaniem będzie wybielanie zębów – w domu lub u dentysty.

Wybielanie zębów – jakie są metody? Jaką wybrać?

Jeżeli chcemy zadbać o białe zęby w domowym zaciszu, możemy skorzystać z różnych produktów dentystycznych. Jednym z nich jest pasta na wybielanie zębów, której możemy używać przy codziennym szczotkowaniu. Skuteczność takich preparatów często pozostawia jednak wiele do życzenia, dlatego warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów Łódź w gabinecie stomatologicznym.

Zabieg może być wykonywany różnymi sposobami – zarówno wewnętrznymi (umieszczenie materiału wybielającego w komorze zęba) jak i zewnętrznymi (na powierzchni koron uzębienia). Do metod cieszących się największą popularnością należy wybielanie zębów nakładkowe, polegające na sporządzaniu specjalnych nakładek na noc, do których wstrzykuje się specjalistyczny żel z nadtlenkiem karbamidu. Do zalet tej metody należą niewątpliwie niskie koszty, a także możliwość korzystania z nakładek w dowolnym czasie. Efekty białych zębów widoczne są już po kilku dniach, możemy także bez przeszkód przerwać wybielanie w każdym momencie.

Inną metodą jest laserowe wybielanie zębów, podczas którego zmienia się odcień płytki nazębnej. Stomatolog nakłada na uzębienie pacjenta specjalny żel ochronny, a następnie naświetla szkliwo diodami laserowymi. W porównaniu do zabiegu nakładkowego, ten sposób wybielania jest o wiele krótszy – trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Jego cena jest jednak znacznie większa.

Wybielanie zębów – ile się utrzymuje po zabiegu?

Efekt wybielania zębów u dentysty w dużej mierze zależy od wybranej metody, a także od samego pacjenta – jego stylu życia, sposobu odżywiania się oraz higieny jamy ustnej. Zasadniczo wygląd po zabiegu utrzymuje się od pół roku do nawet kilku lat.

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

 Cena wybielania zębów jest zależna od sposobu, jaki wybierzemy – przykładowo zabieg metodą nakładkową będzie tańszy od lampy. Całkowity koszt może się wahać od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Warto więc wybierać sprawdzone placówki, oferujące profesjonalne i skuteczne wybielanie zębów, takie jak np. gabinet stomatologiczny Łódź , gdzie możemy zasięgnąć opinii specjalisty i mieć pewność, iż zabieg zostanie przeprowadzony w bezpieczny i kompleksowy sposób.