Zanim wybierzesz oświetlenie LED do domu lub biura, musisz poznać rodzaje opraw sufitowych. To właśnie przede wszystkim od nich zależy, jak będą prezentowały się, zakupione przez Ciebie lampy. Najpopularniejsze modele to: oprawy natynkowe oraz oprawy wpuszczane. Pierwsze są zdecydowanie mocniej wyeksponowane, natomiast drugie dają możliwość ukrycia wszystkich elementów instalacyjnych. Które z nich wybrać?

Oprawy sufitowe: element aranżacyjny wnętrz

Czasy, w których oświetlenie odgrywało wyłącznie rolę funkcjonalną, już dawno przeminęły. Dziś, oświetlenie to element aranżacyjny wnętrz, na który należy zwrócić uwagę, jeśli chcesz uzyskać harmonijne, eleganckie i spokojne wnętrze.

Oświetlenie LED daje mnóstwo możliwości. Ze względu na swoją uniwersalność może być wykorzystywane w każdym pomieszczeniu w: domu, biurze, hotelu lub restauracji. Z kolei różnorodność mocy żarówek i ich barwy pozwala dopasować oświetlenie LED do własnych preferencji lub funkcji danego wnętrza. Co więcej, właściwe dopasowanie żarówek pozwala na: zabawę światłem, ukrycie mankamentów architektonicznych, ekspozycję najważniejszych elementów wnętrza i uzyskanie pożądanego klimat.

W skutecznym i bezpiecznym przygotowaniu oświetlenia pomocne są oprawy sufitowe: natynkowe i wpuszczane. Ich ogromną zaletą jest funkcjonalność, ponieważ wiele pomieszczeń może nie nadawać się do zastosowania klasycznych żyrandoli lub kinkietów, a oprawy sufitowe radzą sobie w każdych warunkach. Co więcej, użycie opraw sufitowych pozwala stworzyć spójną aranżację oświetlenia punktowego, za pomocą którego można podkreślić szczególne miejsca w pomieszczeniu.

Oprawy wpuszczane: minimalistyczna elegancja

Oprawy sufitowe wpuszczane są bardzo minimalistycznym, a równocześnie nowoczesnym i eleganckim rozwiązaniem. Są niemalże niewidoczne dla oczu, ale doskonale oświetlają dowolną przestrzeń. Różnorodność modeli oprawy wpuszczanych, pozwala dopasować je do własnych preferencji. Zarówno pod kątem kształtu (okrągłe lub kwadratowe), jak i koloru (biel, czerń, aluminium, srebro, mat). W rezultacie oprawy wpuszczane mogą doskonale skryć się w barwie sufitu lub ściany, a następnie – niepostrzeżenie – zapewniać rewelacyjne oświetlenie.

Oprawy wpuszczane doskonale wpisują się w stylistykę minimalistyczną. Jeśli urządzasz wnętrze domu, biura lub restauracji w myśl zasady: „mniej, znaczy więcej”, to oprawy wpuszczane zostały stworzone właśnie dla Ciebie. Nie zakłócają one harmonii wnętrza, zapewniają spokój, a ich niewidoczność pozwala dopasować je do dowolnego stylu aranżacyjnego wnętrza.

Choć oprawy wpuszczane są wykorzystywane głównie w łazience i kuchni, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zastosował je również w salonie lub sypialni, zwłaszcza w celu podkreślenia najważniejszych elementów wystroju jak np. ramki ze zdjęciami rodzinnymi.

W sklepie z oświetleniem LED polecamy hiszpańskie oprawy BPM Lighting, które wyróżniają się ceną i jakością, a także oprawy Aqform, które są modne, eleganckie i wyprodukowane w Polsce.

Oprawy natynkowe: modne i funkcjonalne

Oprawy sufitowe natynkowe są bardziej widoczne, niż oprawy wpuszczane, ale właśnie ten element stanowi ich największą siłę! Oprawy natynkowe zostały stworzone po to, aby mogły zachwycać swą piękną formą, modnym designem, a także zadziwiającą funkcjonalnością.

Ten rodzaj opraw może być z powodzeniem wykorzystywany we wnętrzach w stylu: industrialnym, skandynawskim, minimalistycznym oraz nowoczesnym. Uniwersalne wykonanie w połączeniu z bogactwem kolorów sprawia, że oprawy natynkowe sprawdzają się nie tylko w domach, ale również w biurach, firmach, obiektach komercyjnych lub instytucjach publicznych.

Warto zauważyć, że ze względu na swoją ekspozycję, oprawy natynkowe będą lepsze dla osób, które cenią sobie odważne i oryginalne rozwiązania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby i pozostałe osoby sprawdziły możliwości, jakie dają oprawy natynkowe, zwłaszcza w szerokiej gamie kolorystycznej: od bieli, przez złoto i odcieni miedzi, na czerni kończąc.

Oprawy natynkowe lub reflektory sufitowe dają ogromną szansę na zaakcentowanie dowolnych przedmiotów, lub miejsc w pomieszczeniu. Ich możliwości obracania i wychylania pozwalają nieustannie zmieniać oświetlenie we wnętrzu, co daje poczucie oryginalności i świetnie przeciwdziała rutynie!

W Salonie LED polecamy zwłaszcza oprawy: Aqform, BPM Lighting, Kobi i Cleoni.

Jakie oprawy sufitowe wybrać?

Oświetlenie to bardzo ważny element każdego wnętrza. Za jego pomocą możesz: albo zbudować harmonijną przestrzeń do odpoczynku, spotkań lub pracy, albo całkowicie zniszczyć pomieszczenie poprzez zły dobór żarówek lub opraw. To właśnie od właściwego oświetlenia i opraw sufitowych będzie zależeć Twoje samopoczucie. Nie wierzysz? Spójrz na oświetlenie we własnym domu i odpowiedz sobie na pytanie, jak się czujesz? Czy aby na pewno wszystko jest po Twojej myśli?

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.