Nieodzownym elementem każdego makijażu są zjawiskowo podkreślone oczy. Możemy osiągnąć niepowtarzalny efekt na wiele sposobów – za pomocą cieni, kredki czy eyelinera, a także za pomocą szczególnie popularnego w ostatnich latach zabiegu przedłużenia rzęs. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko zagęszczenie, ale również upiększenie naturalnych rzęs, a co za tym idzie – wyjątkowy i zmysłowy wygląd przed długi czas!

Najważniejsze informacje o przedłużaniu rzęs

Decydując się na przedłużenie rzęs, warto zapoznać się z kilkoma istotnymi kwestiami tego zabiegu. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę kondycję naturalnych rzęs i tak dobrać kosmetyki i aplikację, aby zbytnio ich nie obciążać. W przeciwnym razie możemy niestety je osłabić lub – w najgorszym wypadku – zniszczyć.

Istotna jest także odpowiednia higiena po zabiegu. Ważne jest dbanie o sztuczne rzęsy, codzienne mycie, niemalowanie tuszem oraz unikanie aplikowania demakijażu. Ponadto do dwóch dni po przedłużeniu warto zrezygnować z wizyty u fryzjera czy w solarium saunie lub siłowni, aby przyklejone kępki rzęs zdążyły wyschnąć i utrwalić się, dając wyjątkowy efekt.

Przedłużanie rzęs – którą metodę wybrać?

Do najpopularniejszy metod należy przedłużenie rzęs 1:1, które możemy wykonać zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Polega ona na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej specjalistycznym klejem. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie zmysłowego efektu – rzęsy 3D, bądź też bardziej subtelnego wyglądu, uzyskując rzęsy 2D. Warto pamiętać, by metoda ta była wykonywana w odpowiednim oświetleniu oraz z użyciem profesjonalnych narzędzi i aplikacji.

Innym sposobem na osiągnięcie zmysłowego efektu są rzęsy magnetyczne – innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące paseczki z mikro magnesami. Metoda jest niezwykle zjawiskowa, a także łatwa w późniejszej pielęgnacji i stwarzająca rozmaite możliwości makijażu.

Wykorzystaj profesjonalne narzędzia do stylizacji rzęs

Niezależnie od metody, jaką wybierzemy w celu stylizacji rzęs, niezwykle ważne jest korzystanie z profesjonalnych produktów i narzędzi. Dzięki temu nie musimy się martwić podrażnieniami oka, reakcjami alergicznymi czy nietrwałym efektem przedłużenia rzęs lub innego zabiegu. Idealnym miejscem, gdzie zakupimy wszelkie potrzebne do makijażu i stylizacji produkty jest hurtownia kosmetyczna – odnajdziemy w niej specjalistyczne kleje, preparaty, aplikatory, szampony do rzęs, szczoteczki, płatki pod oczy oraz wiele innych przydatnych narzędzi.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.