Po co wycinać lub wypalać filtr cząstek stałych, skoro można go zregenerować? Hydrodynamika przepływu wody to nowatorska metoda, która czyści filtry DPF z dokładnością do nawet 99%! Z jej zalet skorzystają m.in.: samochody osobowe i ciężarowe oraz maszyny budowlane, i rolnicze. Zobaczmy, jak wygląda regeneracja filtrów cząstek stałych bez rozcinania i wypalania.

Czy regeneracja filtrów cząstek stałych jest skuteczna?

Hydrodynamika przepływu wody gwarantuje likwidację takich zanieczyszczeń z filtra, jak:

•             sadza,

•             popiół,

•             olej silnikowy,

•             płyn chłodniczy.

Co więcej, metoda jest bezpieczna dla filtra i nie powoduje żadnych uszkodzeń! Może być z powodzeniem stosowana do filtrów cząstek stałych: DPF, FAP, SCR czy KAT. Taki zabieg powoduje, że możesz oczyścić filtr w swoim pojeździe bez konieczności ingerowania w jego strukturę poprzez: wycinania, wypalanie lub rozcinanie. Ponadto czyszczenie tą metodą sprawia, że filtr zostaje przywrócony do parametrów fabrycznych! W ten sposób otrzymuje on drugie życie, a Ty oszczędzasz pieniądze na zakupie nowego.

Regeneracja filtrów DPF, FAP, SCR lub KAT metodą hydrodynamiki

Pierwszym krokiem do przeprowadzenia regeneracji filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiki jest zdementowanie filtra i sprawdzenia go pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Jeśli jego stan jest dobry, przechodzi się do badania przeciwciśnienia i prędkości przepływu powietrza.

Mocno zanieczyszczone filtry umieszcza się także w kąpieli rozmiękczającej, skąd trafiają do urządzenia, które zamyka wszystkie otwory filtra. Na tym etapie filtr jest poddany czyszczeniu poprzez sprężone powietrze, a potem wlewa się do niego ciepłą wodę pod dużym ciśnieniem. Następnie filtr jest odwracany, aby cała procedura powtórzyła się na jego drugiej stronie. Na końcu następuje suszenie i chłodzenie.

Celem całego zabiegu jest wypłukanie wszystkich zabrudzeń z filtra. Po jego zakończeniu filtr cząstek stałych jest ponownie poddany testom przeciwciśnienia i przepływu powietrza, które sprawdzają jego stan po czyszczeniu.

Regeneracja filtra jest tańsza niż zakup nowego. Właśnie dlatego w Power DPF rekomendujemy regularne czyszczenia, które nie tylko przedłużają życie filtra i całego pojazdu, ale również oszczędzają mnóstwo gotówki i pozwalają uniknąć problemów podczas przeglądu auta lub kontroli drogowej!

Dlaczego warto czyścić filtr cząstek stałych?

Czyszczenie filtrów cząstek stałych metodą hydrodynamiczną charakteryzuje się:

•             bezpieczeństwem dla powłoki katalitycznej filtra,

•             brakiem konieczności wymiany oleju silnikowego,

•             skutecznym usuwaniem nawet 99% brudu,

•             czasem czyszczenia oscylującym wokół 30 minut,

•             brakiem konieczności demontażu czujników w filtrach,

•             nieobciążaniem silnika i układu wydechowego.

Oprócz tego warto pamiętać, że w przypadku czyszczenia filtra cząstek stałych metodą hydrodynamiki , nie zachodzi konieczność rozcinania i wypalania filtra!

Regeneracja filtrów DPF bez rozcinania!

W Power DPF nie tylko regenerujemy filtry bez rozcinania w skuteczny sposób, ale również odbieramy zdemontowane filtry pod wskazanym przez Ciebie adresem. W rezultacie zapewniamy kompleksową pomoc, dzięki której Twoje pojazdy: zarówno samochody osobowe, jak i ciężkie maszyny przemysłowe uzyskają nowe, lepsze życie. Nie czekaj, aż będzie za późno. Umów się na regenerację filtrów DPF jeszcze dziś!

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.