Świece wykonane z wosku pszczelnego mają przyjemny, delikatny aromat. Naturalny woskowo-miodowy zapach unosi się w pomieszczeniu tuż po ich zapaleniu. Zestaw świec z wosku pszczelego to idealny pomysł na oryginalny prezent dla osób ceniących ekologiczne i organiczne produkty. 

Dlaczego warto wybrać świece z wosku pszczelego?

Świeca z wosku pszczelego jest bezpieczna również dla alergików. Przed odlaniem jej wosk poddawany jest procesowi sterylizacji w autoklawie. Wówczas można mieć pewność, że gotowy wyrób nie zawiera mikroorganizmów. Po przeprowadzeniu tych procesów świeca nie traci zapachu ani koloru. Produkty z wosku pszczelego wykazują szereg właściwości prozdrowotnych. Do ich największych zalet pozytywnie wpływających na stan zdrowia zalicza się:

  • poprawa drożności dróg oddechowych u osób zmagających się z astmą lub katarem,
  • właściwości uspokajające, ułatwiają zasypianie,
  • oczyszczanie powietrza z kurzu, pleśni i wirusów, co jest szczególnie istotne w przypadku alergików.

Od lat cenione są również właściwości jonizujące świec, które oczyszczają powietrze z promieniowania wydzielanego przez urządzenia elektroniczne. Z tego względu warto je palić w gabinetach, salonach czy w przestrzeni biurowej. Kobiety wykorzystują świece z wosku pszczelego jako uzupełnienie domowego rytuału SPA. 

Świeca z naturalnego wosku oryginalnym prezentem na każdą okazję

Palenie świec z wosku pszczelego umożliwia również skuteczne pozbycie się zapachu dymu tytoniowego oraz spalin. Wosk wykorzystany do produkcji świec pozyskuje się z uli, jest to surowiec w 100% naturalny. Niebanalny kształt, delikatny zapach miodu sprawią, że świece będą dobrym prezentem niezależnie od płci czy wieku obdarowanego. Świece to produkty ekologiczne, wytwarzane zgodnie z tradycyjnymi recepturami. Pszczelarze projektują świece w różnych kształtach i odcieniach. Jednymi z popularnych wzorów jest kształt plastra miodu, róży oraz kwiatów. To ozdoba, a jednocześnie ważny element aromaterapii. Drobny upominek w postaci produktów z wosku pszczelego zostanie miło zapamiętany przez solenizanta. 

Oryginalne prezenty takie jak świece z wosku pszczelego pozwolą stworzyć wyjątkowy upominek. Świece z wosku to nie tylko prezent estetyczny, ale również odznacza się właściwościami prozdrowotnymi. Są oryginalne i estetyczne, dlatego uzupełnią każde wnętrze. Duży wybór form oraz kolorów pozwoli dopasować upominek do preferencji obdarowanego. Można zdecydować się na pojedynczą świecę lub cale zestawy stworzone z myślą o prezentach na większe okazje.