Czy wymiana drzwi wewnętrznych to duże wyzwanie w czasie remontu? Na montaż nowych drzwi składa się kilka czynności, w zależności od tego, czy wymieniana jest również ościeżnica, czy też tylko samo skrzydło. Jakie drzwi do domu wybrać, jak dobrze przygotować się do wymiany drzwi wewnętrznych, ile kosztuje wymiana drzwi oraz ile to może potrwać? 

Jak zmierzyć rozmiar, szerokość drzwi wewnętrznych?

Pomiar drzwi wewnętrznych to tak naprawdę pomiar otworu montażowego. Jeżeli w otworze tym jest ościeżnica, to wymiary skrzydła powinny zostać zmierzone na końcach. Do pomiaru nie wlicza się listew wykończeniowych. Standardowe wymiary drzwi wraz z otworem montażowym oraz ościeżnicą w Polsce to od 206 do 207 cm wysokości oraz szerokości kolejno 71 cm, 81 cm, 91 cm, 101 cm. Na podstawie pomiaru określa się rozmiar skrzydła.

Jak wymienić drzwi wewnętrzne w bloku z futryną?

Zastanawiasz się jakie drzwi do domu wybrać? Wymiana starych drzwi wewnętrznych razem z futryną wydaje się być nie lada wyzwaniem. W rzeczywistości jednak futryny nie trzeba wykuwać. Można ją po prostu wyciąć za pomocą odpowiedniego sprzętu. Następnie należy przystąpić do złożenia i montażu nowej ościeżnicy. Po osadzeniu i ustabilizowaniu jej w otworze montażowym należy zawsze dokładnie uszczelnić ją pianką uszczelniającą. Na tak przygotowaną futrynę należy nałożyć nowe skrzydło drzwiowe. 

Jak wymienić drzwi wewnętrzne bez wymiany ościeżnicy?

Jeśli ościeżnica jest w dobrym stanie technicznym i posiada standardowe wymiary, można wymienić samo skrzydło drzwiowe, bez wymiany futryny. Wówczas bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie skrzydła do wymiarów i rozstawu ościeżnicy. Wymiana drzwi wewnętrznych bez wymiany futryn jest dosyć prosta, należy zdjąć stare skrzydło z zawiasów i w ich miejsce wstawić nowe.

Ile kosztuje wymiana skrzydeł drzwi wewnętrznych?

Wymiana drzwi wewnętrznych w bloku może kosztować różnie, w zależności od zakresu pracy oraz w dużej mierze od miejscowości. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne Zamość oferuje szeroką gamę podmiotów zajmujących się montażem. Najmniej kosztowna jest wymiana drzwi wewnętrznych na stare futryny. Wówczas może być to koszt rzędu około 100 zł. Natomiast koszt wymiany drzwi wewnętrznych z ościeżnicą to koszt od około 250 zł do nawet 500 zł. 

Ile trwa wymiana drzwi pokojowych w bloku z płyty?

Czas trwania demontażu i montażu, czyli wymiana drzwi pokojowych w bloku, zależy od umiejętności i doświadczenia osoby wykonującej tę pracę. Demontaż i montaż drzwi wewnętrznych zwykle zajmuje od 2 do maksymalnie 3 godzin.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.