Spółka gamingowa zajmuje się profesjonalną produkcją oraz wydawaniem gier. Na rynku pojawia się najczęściej w formie spółki akcyjnej. Założenie takiej spółki wymaga jednak dopełnienia wielu formalności, o których musimy pamiętać. Jakie to formalności oraz w jaki sposób możemy założyć spółkę Game Dev? 

Jak założyć spółkę Game Dev?

Dlaczego podmioty z branży Game Dev decydują się właśnie na prowadzenie działalności w formie spółki akcyjnej? Dzieje się to dlatego, iż zwykle planują one swój debiut na giełdzie. Już w początkowych etapach zakładania firmy gamingowej powinniśmy wybrać odpowiednią jej formę działalności. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy prawidłowo ją wybraliśmy, powinniśmy skorzystać z usług kancelarii branży gier, która odpowiednio pokieruje nasze tory i doradzi w najważniejszych kwestiach.

Spółka akcyjna- kancelaria i inwestycje Game Dev

Jeśli zdecydowaliśmy się na wybór spółki akcyjnej, powinniśmy pamiętać o kilku niezbędnych formalnościach, które należy wykonać z pomocą kancelarii prawnej. Jako pierwsza wymagana w kolejności czynność to sporządzenie statutu. Reguluje on ważne kwestie zakładowe i obowiązkowo musi być sporządzony w formie aktu notarialnego.

Kancelaria Game Dev zapewni nam dopełnienie tego obowiązku. Kolejną, nie mniej ważną, rzeczą przy zakładaniu spółki akcyjnej jest wniesienie kapitału zakładowego, którego minimalna kwota wynosi 100 000 zł, zaś minimalna wartość akcji to 1 gr. Oświadczenie zarządu o wniesieniu wymaganych opłat jest dokumentem założycielskim, który jest niezbędny, aby zarejestrować spółkę w KRS.

Jakie dokumenty potrzebne są do zarejestrowania spółki?

  • adresy do doręczeń (mogą być elektroniczne) członków Zarządu;
  • oświadczenie osób, które reprezentują spółkę, obejmujące zgodę na ich powołanie, a także ich adresy do doręczeń;
  • lista akcjonariuszy (imiona, nazwiska lub nazwy firm) wraz z liczbą oraz serią akcji, które objęte są przez każdego z osobna;
  • lista osób, które uprawnione są do powołania zarządu;
  • dowód na uiszczenie opłaty od wniosku o wpis do KRS, a także za opublikowanie ogłoszenia o rejestracji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Ważne – jeśli spółka akcyjna jest zawiązywana przez jednego akcjonariusza, to musi zostać również wskazane jego imię, nazwisko oraz adres (lub nazwa jego firmy i jej siedziba).

Zawiązywanie spółki akcyjnej to ważna kwestia i jej organizacja powinna zostać powierzona osobom kompetentnym, tak aby nasz wniosek o rejestrację spółki nie został odrzucony. Dobra kancelaria prawna studio game dev z pewnością odciąży nas z tego obowiązku i profesjonalnie zajmie się wszystkimi kwestiami formalno-prawnymi.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.