Zestaw do monitoringu domu to odpowiednie zabezpieczenie przed włamaniami oraz kradzieżami. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku nowocześnie projektowanych domów jednorodzinnych. Oczywiście poza wspomnianym zestawem należy również pomyśleć o dodatkowych elementach ochronnych, takich jak: solidne ogrodzenie, antywłamaniowe drzwi i okna oraz niezawodny system alarmowy. W wielu miejscach nie obejdzie się też bez zatrudnienia profesjonalnej agencji ochrony.

Zestaw do monitoringu domu – co za nim przemawia?

Najważniejszym elementem zabezpieczającym są jednak kamery. Dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim monitoring zewnętrzny, który skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei i włamywaczy. W tym przypadku warto wyposażyć się w wysokiej jakości obiektywy do kamer. Jego podstawowym atutem jest to, że będzie działał przez 24 godziny na dobę i może być kontrolowany przez pracowników wybranej agencji ochroniarskiej. Warto pomyśleć o połączeniu go ze wspomnianym alarmem. Dzięki temu zachodzi większa szansa, że włamywacz zostanie przyłapany na “gorącym uczynku”. Kamery do monitoringu są wybierane z tego względu, iż:

– można je bezproblemowo konfigurować i swobodnie nimi zarządzać,

– rejestrują przez całą dobę to, co dzieje się wokół domu (obejmując swoim zasięgiem również ogród i bramę),

– użytkownicy uzyskują podgląd z widoku kamery na żywo i możliwość sterowania przez Internet (kamery IP).

Oczywiście kluczowe w tym wszystkim jest to, aby monitoring był dobrany przez wyspecjalizowanych fachowców, którzy świetnie się na tym znają i polecą domownikom najkorzystniejsze rozwiązania na rynku.

Zestaw do monitoringu domu – ile pieniędzy trzeba przygotować?

Warto zastanowić się również nad tym ile konkretnie pieniędzy trzeba będzie przeznaczyć na instalację, konfigurację i wdrożenie zestawu do monitoringu domu. Sporo będzie zależało od tego jak duża jest konkretna nieruchomość. Im więcej kamer i dodatkowych urządzeń, tym większe koszty.

Sama kamera (pojedyncza) powinna kosztować od 150 do 300 złotych, chociaż nie obejdzie się bez sprawdzenia jej rozdzielczości oraz możliwości nagrywania nocą. Dodatkowo należy pamiętać o kosztach związanych z przygotowaniem instalacji elektrycznej, uruchomieniem systemu alarmowego i pracami montażowymi. Całkowity koszt powinien zamknąć się w granicach kilku tysięcy złotych (rzadko kiedy przekracza 10 tysięcy, chociaż zdarza się to oczywiście na terenie bardzo dużych nieruchomości). Z racji tego na samym początku wypada sprawdzić swoje aktualne możliwości finansowe i na tej podstawie dobrać optymalny zestaw do monitoringu domu.

Zestawy do monitoringu razem ze wszystkimi akcesoriami jak uchwyt do kamery kupisz w sklepie Montersi.pl